חינוך סביבתי
יוזמות סביבתיות
פרויקטים
תחרויות
סניפים
הירשמו בחינם למגזין המקוון
של המועצה לישראל יפה
מחווה לבית הישראלי באלבום השנתי של המועצה לישראל יפה  >>  מיזם עוגן לחיפה

מיזם עוגן לחיפה

פיילוט למיזם הקהילתי-חינוכי "עוגן לחיפה" הסתיים בהצלחה

הפיילוט עוסק בהבנת מערכת הגומלין בין העיר חיפה לנמל הקיים בה, והוא הופעל על ידי חברת נמלי ישראל בשיתוף "המועצה לישראל יפה" . באירוע הסיום השתתפו 300 תלמידים משבעה בתי ספר יסודיים בחיפה

ביום רביעי, 16 במאי 2012, התקיים במעגן הדייג ומרינה "שביט" בקישון  אירוע הסיום של הפיילוט למיזם קהילתי-חינוכי "עוגן לחיפה".  באירוע השתתפו כ-300 תלמידי כיתות ד' משבעה בתי ספר יסודיים בחיפה, מנהלות ומנהלים, מורות ומורים.

מיזם "עוגן לחיפה" שולב במסגרת תוכנית הלימוד חיפה-עירי בכיתות ד'. מעבר להקניית מושגי יסוד בתחום הסחר העולמי, ספנות, נמלים, שינוע סחורות ומוצרים, תורם המיזם ללימוד ולהבנה של מהות המושג עיר-נמל , לתפקידן החשוב של ערי הנמל כרשת עולמית של ערים שמניעה את הכלכלה המודרנית ואת הסחר העולמי כולו, לתפקידו של הנמל ולתרומתו והשפעתו על העיר בהיבטים שונים. המיזם כלל סיור מודרך לתלמידים בנמל חיפה ופעילות חווייתית ייחודית שפיתחה המועצה לישראל יפה.

"עוגן לחיפה" הוא מיזם משותף לחברת נמלי ישראל והמועצה לישראל יפה,  שיצא לפועל בשיתוף עם מחלקת החינוך של עיריית חיפה וחברת נמל חיפה.באירוע לקחו חלק: מנכ"ל עיריית חיפה שמואל גנץ, מנכ"ל חברת נמלי ישראל שלמה ברימן, מנכ"ל המועצה לישראל יפה אשל סגל, מנהלת המרכז הלימודי של המועצה לישראל יפה חיה יוגב ומנהלת אגף החינוך של עיריית חיפה אילנה טורק.

בתי הספר היסודיים שהשתתפו במיזם היו גורדון, ממד נתיב, הבונים, אהוד, עין הים, יבניאלי ואל-כרמה. האירוע כלל תהלוכת בתי הספר והופעות חיות של הילדים בג'ינגלים שיצרו במהלך המיזם.

שלמה ברימן, מנכ"ל חברת נמלי ישראל, ציין בדברי הברכה שנשא כי "ילדי חיפה הם מנהיגי העתיד, אשר מוכשרים היום על ידי המורים והמנהלים הטובים ביותר. אני מאמין שתדעו להוביל בעתיד את העיר חיפה ואת הצפון כולו לרווחה ולשגשוג תוך דגש על פיתוח בר קיימא"."לאור הצלחת הפיילוט, אני שמח לבשר על הרחבת המיזם בשנת הלימודים הבאה לבתי ספר נוספים, והעשרתם בשעורים ובתכנים נוספים שיפותחו על ידי המועצה לישראל יפה. חברת נמלי ישראל תמשיך לפתח את נמל חיפה, שמהווה  עוגן כלכלי, תעסוקתי ותיירותי מרכזי וחשוב לעיר חיפה, לפרנסת תושביה ולכלכלת מדינת ישראל".
המועצה לישראל יפה שד' רוקח 80 ת.ד 53250 תל אביב 61532 03-6423111      
  עמוד הבית | אודות | מפת האתר | צור קשר | פייסבוק  

המועצה לישראל יפה - חלוצת עיצוב הסביבה, מובילה את טיפוח סביבת החיים בישראל,
ומשפיעה בחינוך ובמעשה על עיצוב המודעות לערכי סביבה ויופי חזותי.

בניית אתרים CDTech
נקודה - שיווק באינטרנט