חינוך סביבתי
יוזמות סביבתיות
פרויקטים
תחרויות
סניפים
הירשמו בחינם למגזין המקוון
של המועצה לישראל יפה

2021 שולחנות עגולים

ישראל 2021 - לוקחים חלק ומשפיעים על המחר של כולנו


המועצה לישראל יפה כגוף מוביל בעשייה הסביבתית התגייסה ולקחה חלק ביוזמת ישראל 2021 ואירחה בית המועצה לישראל יפה שלושה שולחנות בערב יום חמישי 8.12.2011שולחן אחד היה מטעם המועצה לישראל יפה, שני היה מטעמו של ח"כ דב חנין והשלישי מטעם "ישראל בשביל אופניים".


את תוצרי התהליך העברנו לוועדה המארגנת להמשך הטיפול - אנו עומדים לרשות התהליך ככל שנצטרך. יוזמה ברוכה זו, כמו אחרות בתחומה, מוכיחה כי
לציבור הרחב איכפת וקיים בו רצון לתרום מזמנו למען עתיד טוב וירוק יותר. אנו מודים לציבור הרחב ולכל מי שעשה והשתתף באירוע, עימנו ובשאר השולחנות העגולים ברחבי הארץ.ישראל 2021 - על רקע הישגי תנועת המחאה, העניין הציבורי העצום בנושאים כלכליים וחברתיים, הרצון העז של אזרחים ואזרחיות רבים לקחת אחריות ובעלות על עתידם הכלכלי-חברתי, המחויבות הגדולה של אנשים, תנועות וגופים רבים להביא לשיפור משמעותי באיכות החיים – ושעת הכושר ההיסטורית להשיג שינוי כזה – יזם העיתון TheMarker אירוע שיתקיים בכמה עשרות אתרים ברחבי הארץ במסגרת יוזמת ישראל 2021.

משתתפי האירוע יקיימו דיונים סביב 2,021 שולחנות עגולים כדי להכיר זה את זה, להעלות רעיונות וליזום צעדים מעשיים. בהתאם לכך, כותרת האירוע היא: "משיחה להשפעה".


האירוע מנוהל על ידי קואליציה גדולה, מחויבת ואיכותית של גופים והתארגנויות שכולם מנהלים אותו יחד (לפי סדר הא"ב): ב' זה אוהל, ג'וינט ישראל, החברה למתנ"סים – מרכזים קהילתיים, הקיבוץ הדתי, הקרן החדשה לישראל , שתיל, התאחדות הסטודנטים בישראל, התנועה הקיבוצית, ח' זה חינוך, חיים וסביבה – ארגון גג של שוחרי איכות החיים והסביבה, יוזמות קרן אברהם, כ"ן – כוח נשים, מרחב אפשרויות, מרכז השלטון המקומי, מרכז שיתופים לקידום החברה האזרחית, עמותת הקלינאים בבתי הספר למשפטים (בהקמה), עמותת תפוח – Appleseeds Academy, פורום ה-15 – פורום הערים העצמאיות, פעמונים, קרן רש"י, תנועת המושבים בישראל, HUB תל אביב, SIT – Systematic Inventive Thinking, וכמובן TheMarker. גופים נוספים צפויים להצטרף לקואליציה.


כל אחד מהשותפים בקואליציה לוקח חלק בקבלת כל ההחלטות ומעמיד לטובת האירוע את מיטב משאביו: מנהליו ואנשי המקצוע שלו, הידע המקצועי שלו, מתקניו והציוד שבהם והקהל הגדול שהוא נמצא בקשר איתו. הקואליציה מספקת מעטפת כוללת והאירועים באתרים השונים מנוהלים בצורה עצמאית ומלאה על ידי מנהלים מקומיים.


מתכונת הדיונים בנויה כך שתקדם את מטרות האירוע: יצירת תחושה חזקה של שיתוף והחלפת דעות וכן פעולה משותפת לגיבוש יוזמות לפעולות ממשיות. הדיונים יתנהלו בשלושה סבבי שולחנות עגולים ואחריו מרחב פתוח להצגה של יוזמות וגיוס פעילים ותומכים.


זו שעת כושר יוצאת דופן. זו הפעם הראשונה בהיסטוריה של מדינת ישראל שבה כל כך הרבה אזרחים מגלים עניין – ומחויבות – לפעולה משותפת לטובת עתידה הכלכלי והחברתי של ישראל. אנחנו רוצים לרתום את המומנטום הזה כדי ליצור משהו שכולנו נוכל להתברך בו.

המועצה לישראל יפה שד' רוקח 80 ת.ד 53250 תל אביב 61532 03-6423111      
  עמוד הבית | אודות | מפת האתר | צור קשר | פייסבוק  

המועצה לישראל יפה - חלוצת עיצוב הסביבה, מובילה את טיפוח סביבת החיים בישראל,
ומשפיעה בחינוך ובמעשה על עיצוב המודעות לערכי סביבה ויופי חזותי.

בניית אתרים CDTech
נקודה - שיווק באינטרנט