חינוך סביבתי
יוזמות סביבתיות
פרויקטים
תחרויות
סניפים
הירשמו בחינם למגזין המקוון
של המועצה לישראל יפה

המסע הסולארי - המונית הסולארית מגיעה לישראל

אחרי 40 מדינות ו-60,000 קילומטרים מבלי לתדלק פעם אחת, המונית הסולארית מגיעה לישראל


לואיס פאלמר והמונית המפורסמת בעולם יגיעו לארץ בשבוע הראשון של נובמבר כחלק מקמפיין "המסע הסולארי" של עמותת אקולנוע והמועצה לישראל יפה, ולרגל הקרנת סרט המסע של פאלמר בפסטיבל אקולנוע 2011העלייה המתוכננת במחיר הדלק לא מטרידה את לואיס פאלמר. המורה השווייצרי, כבר הקיף את העולם במכונית סולארית ונסע למעלה מ-60 אלף קילומטרים, כל זאת מבלי לתדלק אפילו פעם אחת. כעת הוא והמונית מגיעים לארץ במסגרת קמפיין "המסע הסולארי" של עמותת אקולנוע והמועצה לישראל יפה. במסגרת המסע יפגשו פאלמר והמונית הסולארית שרים, ראשי ערים, סלבריטאים, אנשי עסקים, פעילי סביבה ואת עם ישראל.


                             הלו"ז של לואיס פאלמר בישראל - לחצו כאן לצפייה

מטרת המסע הסולארי היא לעודד את ניצול 280 ימי השמש בארץ לאנרגיה, לתחבורה ולסביבה נקייה יותר, להסיר חסמים שמונעים את פיתוח התחום ולקדם את מקומה של ישראל כמדינה אשר מסוגלת להוביל את המחקר והפיתוח העולמיים בתחום האנרגיה הסולארית.


המסע, יחל ב-1.11 בטקס השקה במועצה לישראל יפה, יעבור בין היתר ביער הכרמל המשתקם, בערי השרון ובירושלים. אחד משיאי סיבוב הקמפיין המקומי יהיה בהופעה סולארית על גג הדיזנגוף סנטר יחד עם סלבריטאים ואנשי סביבה.


כמו כן צפוי פאלמר להשתתף בכנס אנרגיה סולארית בשלטון המקומי, באירוע הפתיחה של פסטיבל אקולנוע בסינמטק ירושלים, בכנס סביבה וטבע של החברה להגנת הטבע בירושלים ובאירועי יום הניקיון הבינלאומי של קק"ל.


מי יישב במושב ליד פאלמר?


פאלמר שיצא למסע עולמי כדי לעודד את המודעות לסביבה ולשימוש באנרגיה סולארית כתחליף לדלקים מזהמים, שמר את המושב שלצדו לראשי מדינות, אישים רמי דרג וסלבריטאים כדי לחלוק עימם את החזון הסביבתי. בין 1,000 הנוסעים במונית היו מזכ"ל האו"ם בן קי-מון, הנסיך אלברט ממונקו, ראש עיריית ניו יורק מייקל בלומברג, מפיק העל ג'יימס קמרון ועוד. על מסעו ותרומתו למען האנושות, קיבל פאלמר ממזכ"ל האו"ם את תואר גיבור הסביבה.


עוד כשהיה נער חלם פאלמר להקיף את העולם באמצעות אנרגיה נקייה ובעזרת מהנדסים ממספר קמפוסים בשוויץ בנה מכונית עם שני מושבים, שלושה גלגלים ונגרר שעליו פאנלים פוטו-וולטאים, המספק את החשמל שמניע את הרכב. המכונית, שהייעוד שלה הוא לשכנע מקבלי החלטות שהעתיד הוא ירוק ולכן זכתה לכינוי מונית סולארית, מגיעה למהירות של 90 קמ"ש וכשמהצבר טעון לגמרי, טווח הנסיעה מגיע לכ-300 קילומטרים.

 

המסע הסולארי בישראל הוא ביוזמת עמותת אקולנוע והמועצה לישראל יפה ובהשתתפות הקרן הקיימת לישראל, החברה להגנת הטבע, משרד החוץ, ושגרירות שוויץ,החברות: אפלייד מטיריאלס, סולארפאוור, ערבה פאוור, ענבר אנרגיה סולרית, פיטגורס סולאר, חברת שורש, סינמטק ירושלים, עיריית רעננה, דיזנגוף סנטר, אורט בראודה כרמיאל וגימנסיה הרצליה.

המועצה לישראל יפה שד' רוקח 80 ת.ד 53250 תל אביב 61532 03-6423111      
  עמוד הבית | אודות | מפת האתר | צור קשר | פייסבוק  

המועצה לישראל יפה - חלוצת עיצוב הסביבה, מובילה את טיפוח סביבת החיים בישראל,
ומשפיעה בחינוך ובמעשה על עיצוב המודעות לערכי סביבה ויופי חזותי.

בניית אתרים CDTech
נקודה - שיווק באינטרנט