חינוך סביבתי
יוזמות סביבתיות
פרויקטים
תחרויות
סניפים
הירשמו בחינם למגזין המקוון
של המועצה לישראל יפה

ערב התרמה השנתי - 2011 - של המועצה לישראל יפה

לקידום החינוך הסביבתי בפריפריה – כי לכולם מגיע ישראל יפה


בתחילת חודש יולי 2011, ערכה המועצה לישראל יפה ערב התרמה שנתי במטרה לקדם את החינוך הסביבתי בפריפריה. האירוע התקיים במוזיאון ארץ ישראל בתל אביב ובמהלכו צפו הנוכחים בהצגה "שם פרטי" של תיאטרון בית לסין. הכנסות הערב יוקדשו להעברת תוכניות לימוד בנושא סביבה לאלפי ילדים מאזורי הפריפריה.


כבר למעלה מארבעה עשורים פועלת המועצה לישראל יפה למען טיפוח סביבת-החיים ושיפור איכות החיים ועוסקת בתחומים רבים הכוללים את החינוך סביבתי, תחרויות לשיפור תנאי העבודה והמחיה, הקמת פרוייקטים פיזיים ברחבי הארץ ויזום וביצוע קמפיינים הסברתיים.


במסגרת זו, מזה 17 שנה שהמועצה לישראל יפה עוסקת באופן ממוקד בחינוך סביבתי באמצעות המרכז ללימודי סביבה שהוקם בעזרת תרומות. אחת מהמטרות המרכזיות לשמה פועל המרכז היא להפוך את הטיפוח והשמירה על הסביבה להרגל ולדרך חיים ולהעמיד דורות של אזרחים חדורים במודעות וידע אשר פועלים הלכה למעשה למען איכות הסביבה וטיפוחה.


על מנת להשיג מטרה זאת משקיעה המועצה מאמצים בחינוך מתוך אמונה כי מה שמוטמע בגיל צעיר מניב תוצאות מוצלחות בטווח הארוך. מתן הזדמנות שווה לכל ילדי ישראל, גם לאלו המתגוררים באזורים המרוחקים מהמרכז, מניבה השפעה רחבה ואמיתית. לכן גם השנה יוקדשו ההכנסות מהערב המיוחד למען קידום החינוך הסביבתי באזורי הפריפריה.

זהבה ויצחק דנקנר ובאמצע הנכדה יעל
משפחת דנקנר

"ישנם רבים שעדיין לא הגענו אליהם"


בעזרת התרומות שגיוסו יזכו עוד אלפי ילדים חינוך והעשרה בנושאי סביבה. ניידות החינוך של המועצה יאפשרו למדריכים להגיע לפעילויות בבתי ספר בכל רחבי הארץ ולהביא עימם את הציוד והאביזרים הייחודיים שלנו.


אילנה אס, יו"ר ועדת אירועים במועצה לישראל יפה: "עד היום נחשפו לפעילות החינוך המועצה לישראל יפה מאות אלפי תלמידים שלמדו את נושאי הסביבה בצורה חוויתית ומעשירה שגרמה להם להבין את ההשפעה של מעשיהם על הסביבה ואת השפעת הסביבה עליהם ובעיקר הפכו לסוכני שינוי בסביבתם הקרובה.


"אך ישנם רבים שעדיין לא הגענו אליהם. ברובם הם אלו הנמנים עם אוכלוסיות שאינן מקבלות הזדמנויות חינוך שוות בעיקר בגלל מיקומם הפריפריאלי. הפרויקט לקידום החינוך הסביבתי באזורי הפריפריה מציב לעצמו מטרה שאפתנית אך ברת השגה: להגיע לאזורים מרוחקים ולתת לתושביהם כלים על מנת שיוכלו להתמודד בצורה מלומדת עם האתגרים הסביבתיים הניצבים בפניהם. כלים אלו יאפשרו להם לפתח חיי קהילה עשירים יותר ולגדל דור של מנהיגים שיוכלו להוביל אותם קדימה לעתיד טוב יותר".


תודה לסיוע בארגון הערב ולתורמים


את האירוע יזמו ואירגנו, כמו בכל שנה, חברות ועדת האירועים של המועצה הפועלות כבר שנים רבות לעזרת המועצה. תודתנו הרבה שלוחה להן על מסירותן ועבודתן ללא לאות להצלחת ערב זה ולגיוס תרומות גם במהלך השנה כולה.


תודה למארגנות
חברות ועדת האירועים (מימין): אורית אברמוביץ', אילנה אס, לאה שני, עדינה גוטסמן, רובינה הורוביץ ורחל מאי

חינוך סביבתי – המפתח לשינוי ארוך טווח


רוצים שניידת החינוך תגיע לבית הספר ביישוב שלכם?


שילחו לנו דוא"ל ונחזור אליכם.
ניתן גם להתקשר למרכז לחינוך סביבתי של המועצה לישראל יפה
בטלפון: 03-6423111 שלוחות 124/129.


המועצה לישראל יפה עתירת פעילות התנדבותית: לרשותה 13 סניפים הפרוסים ברחבי הארץ דרכם פועלים כ-2,000 מתנדבים מכל שכבות הציבור. בהנהלת המועצה שירתו בעבר ומשרתים בהווה אישים מרכזיים מהחיים הציבוריים של מדינת ישראל שכל עשייתם היא בהתנדבות.


המועצה היא גוף עצמאי שאינו נתמך על ידי שום גורם שלטוני ופעילותה ממומנת בעיקר מתרומות מהארץ ומחו"ל ומתקבולים שבסיסם בשיתופי פעולה מקצועיים עם גופים מכלל המגזרים.

המועצה לישראל יפה שד' רוקח 80 ת.ד 53250 תל אביב 61532 03-6423111      
  עמוד הבית | אודות | מפת האתר | צור קשר | פייסבוק  

המועצה לישראל יפה - חלוצת עיצוב הסביבה, מובילה את טיפוח סביבת החיים בישראל,
ומשפיעה בחינוך ובמעשה על עיצוב המודעות לערכי סביבה ויופי חזותי.

בניית אתרים CDTech
נקודה - שיווק באינטרנט