חינוך סביבתי
יוזמות סביבתיות
פרויקטים
תחרויות
סניפים
הירשמו בחינם למגזין המקוון
של המועצה לישראל יפה

מחוייבות אישית ירוקה בנס ציונה

במסגרת התוכנית הכלל ארצית של משרד החינוך להתנדבות בני נוער ("מחויבות אישית"), בחרה קבוצת תלמידים מנס ציונה לפעול למען הסביבה. הם בחרו לבצע את ההתנדבות תחת פרוייקט "מחוייבים לירוק" של המרכז ללימודי סביבה של המועצה לישראל יפה.בתוכנית זו מקבלים בני הנוער ידע על נושאי סביבה הקשורים לעירם ובנוסף מרחיבים את היריעה גם בנושאי שיווק ופרסום.
זאת, במטרה לתרגל ולצבור ניסיון בהעברת הידע לקהילה לה הם שותפים.

בפרויקט המחויבות האישית התמקדה קבוצת התלמידים מנס ציונה בקמפיין בנושא הפרדת אשפה ומודעות למחזור (עוד על פסולת והטיפול בה בקישור זה). הבחירה בנושא הפסולת הוא לא מקרי – בעיר נס ציונה מתנהל "פיילוט" – מיזם נסיוני להפרדת אשפה במקור בבתי התושבים והתלמידים לקחו חלק פעיל בפרויקט זה. בנוסף נחשפו התלמידים לידע רב בנושא זה ובנוסף למדו גם איך לשווק את המסרים הסביבתיים ולנהל מאבקים.


בעקבות כך פעילות התלמידים נותבה להעצמת המודעות הסביבתית ברשת האינטרנט ובמדיות החברתיות. הם ליוו את עמוד הפייסבוק של המועצה לישראל יפה והקימו את עמוד "מחויבים לירוק - נס ציונה". פעילות הפייסבוק כללה הפצת מידע רלוונטי בנושא, הסברים פשוטים על הדרכים לטיפול בפסולת, העלאת תמונות ושיתוף חברים.


שיאו של הקמפיין היה בחודש פברואר (2011) בצעדה העירונית השנתית בה נטלו חלק כ-15,000 משתתפים. התלמידים הקימו עמדת הסברה - כולה על טהרת שימוש חוזר בפסולת - ממנה הוענקו הסברים לעוברים ולשבים על פסולת ופתרונות הפרדה.
המועצה לישראל יפה שד' רוקח 80 ת.ד 53250 תל אביב 61532 03-6423111      
  עמוד הבית | אודות | מפת האתר | צור קשר | פייסבוק  

המועצה לישראל יפה - חלוצת עיצוב הסביבה, מובילה את טיפוח סביבת החיים בישראל,
ומשפיעה בחינוך ובמעשה על עיצוב המודעות לערכי סביבה ויופי חזותי.

בניית אתרים CDTech
נקודה - שיווק באינטרנט