חינוך סביבתי
יוזמות סביבתיות
פרויקטים
תחרויות
סניפים
הירשמו בחינם למגזין המקוון
של המועצה לישראל יפה

אזרחות פעילה - אחריות אישית

השקת תוכנית לימודים חדשה בנושא

"אזרחות פעילה – אחריות אישית"


השריפה בכרמל היא אחד האסונות הסביבתיים הגדולים שחוותה ישראל בשנים האחרונות והיא איננה היחידה. היא מצטרפת לגל שריפות נוספות שפקדו את ישראל השנה ולשריפות אינספור משנים קודמות, כשכל שריפה מכלה מערכת אקולוגית שלמה וגורמת נזקים לשנים ארוכות.

מדרו שרוף בכרמל

צילום: גיא שחר
© כל הזכויות שייכות למועצה לישראל יפה ואין לעשות בה שימוש ללא רשות.

רבות מן השרפות אינן גזרה משמים אלא נגרמות בשל חוסר תשומת לב, היעדר מודעות או רשלנות אנושית, ואכן הנתונים מצביעים על השפעתו השלילית הגדולה של האדם כגורם מחולל שריפות. אנו במועצה לישראל יפה בטוחים כי אפשר בהחלט למזער את פגיעת האדם בחורש וביערות

 

באמצעות תהליך חינוכי המשלב שורה של ערכים ובראשם האחריות האישית. מניעה היא הדרך הטובה ביותר לטפל בשריפות ואסונות, והאמצעי היעיל ביותר למניעת שריפות נמצא בחינוך.


בעקבות השריפה הגדולה ביערות הכרמל פיתח המרכז ללימודי סביבה של המועצה לישראל יפה תוכנית לימוד מיוחדת שתכליתה לחנך ילדים ונוער בישראל לאזרחות פעילה ולגילוי אחריות אישית. אין ספק בחיוניותה של יוזמה זאת, בעיקר נוכח חשיבותם של ערכים אלה כלפי שלל נושאים חברתיים וסביבתיים, ובכלל - על מנת להביא לניהולם של חיים תקינים במדינה שלנו, בה טמונים ממילא אתגרים כה רבים. משום כך אנו מתכוונים להפעיל את פרויקט הדגל "אזרחות פעילה – אחריות אישית" בבתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים בכל רחבי הארץ.


שקיעה ואש

צילום: גיא שחר
© כל הזכויות שייכות למועצה לישראל יפה ואין לעשות בה שימוש ללא רשות.


כדי להוציא את התוכנית לפועל יזמנו את תערוכת הצילומים "נגיעות באסון" הכוללת יצירות של הצלמים גיא שחר ופלור אימברט - עומדים למכירה, במחיר של 1,000 שקלים ליחידה.


התערוכה הושקה בערב פתיחה חגיגי ביום שלישי, ה-29 במרץ, בבית המועצה לישראל יפה בשדרות רוקח בתל-אביב. את האירוע כיבדה בנכחותה פרופ' יולי תמיר לשעבר שרת החינוך ונשיאת מכללת שנקר כיום.

לצפיה בתמונות התערוכה ולהזמנות: לחץ כאן

המועצה לישראל יפה שד' רוקח 80 ת.ד 53250 תל אביב 61532 03-6423111      
  עמוד הבית | אודות | מפת האתר | צור קשר | פייסבוק  

המועצה לישראל יפה - חלוצת עיצוב הסביבה, מובילה את טיפוח סביבת החיים בישראל,
ומשפיעה בחינוך ובמעשה על עיצוב המודעות לערכי סביבה ויופי חזותי.

בניית אתרים CDTech
נקודה - שיווק באינטרנט