חינוך סביבתי
יוזמות סביבתיות
פרויקטים
תחרויות
סניפים
הירשמו בחינם למגזין המקוון
של המועצה לישראל יפה

ניידות החינוך החדשות של המועצה לישראל יפה

כדי להגשים את חזון החינוך הסביבתי בארץ, על כל מגזריה, חשוב להגיע לכל פינה. ניידות החינוך החדשות של המועצה לישראל יפה מיועדות להשיג מטרה זו. מדריכי המרכז לחינוך סביבתי נוסעים ברחבי הארץ ומעבירים פעילויות  להעמקת הידע בנושאי הסביבה וליצירת אווירה המובילה לשינוי.חינוך סביבתי הוא אחד הדרכים המשמעותיות להנחלת ערכים מקיימים וליצירת שינוי עמוק בעמדות הציבור ובאורח החיים הישראלי. פעילויות החינוך מקנות למשתתפים כלים וידע המאפשרים להם להבין באופן ברור את השפעתם על הסביבה ואת השפעת הסביבה עליהם.

המועצה לישראל יפה
מקיימת מזה כ-17 שנים פעילות ענפה בתחום החינוך הסביבתי באמצעות מרכז לימודי סביבה ראשון ויחיד מסוגו בארץ. המרכז הלימודי במועצה לישראל יפה פעיל מזה שנים בתחום החינוך הסביבתי ומספק שירותי הדרכה ותכניות לימוד מקוריות בנושאי סביבה לגנים, בתי ספר יסודיים, חטיבות הביניים ותיכונים, כל זאת באישור, בהכוונה ובשיתוף משרד החינוך.

תוכנית הדגל - הניידות הירוקות

רחוק מהעין, קרוב אל הלב - ניידות החינוך החדשות עוזרות למועצה להנחיל לכל תושבי הארץ, מדן ועד אילת, את מסריה ואת הידע הרב שצברה במרוצת השנים בדרכה להגשים את חזון החינוך הסביבתי. פעילות הניידות היא אחת הדרכים להפיץ את המסר בכל חלקי בארץ, ובכל יישוב בו ישנן אוזניים כרויות ולב חפץ.

לפי נתוני הלמ"ס כ-45% מתושבי המדינה מרוכזים באזורי הפריפרייה. אזורים אלו הם מן הסתם גם אותם אזורים החשופים למפגעים סביבתיים מרובים. כשהעיסוק בנושא שולי, גם הידע והמודעות נמוכים והמצב מתקבל לרוב כגזרת גורל. אנו במועצה לישראל יפה מאמינים שלא כך צריך להיות הדבר. ניסיוננו לאורך השנים לימד אותנו כי באזורים בהם יש היצע של ידע ופעילויות בנושא זה - רואים תוצאות בשטח. אנו פועלים כדי להגיע באמצעות הניידות לכ-60%-70% מתלמידי הפריפריה על מנת להנחיל ידע שיוביל למודעות ולשינויים בהתנהלות ועליה ברמת ואיכות החיים.

ניידות החינוך מביאות לכל מקום בארץ את העושר והניסיון הרב שנצברו במרכז הלימודי, במטרה להניע את השינוי. הניידת עמוסה בציוד ואמצעי לימוד מגוונים המתאימים ללימוד בשטח, ובאביזרי המחשה מיוחדים, כך שחווית הלימוד מהנה, מעשירה ומובילה לתוצאות.


"האוטו שלנו גדול וירוק"

ניידת החינוך הסביבתי של המועצה לישראל יפה פועלת מתוך רכב מסחרי (Van) שעבר "הסבה מקצועית", ומסייע להפעיל תכניות לימודים במחוזות שבהם אין אפשרות להסיע את התלמידים למרכז הארץ – בין אם מפאת המרחק הגדול ובין אם מחוסר תקציב מתאים. המטרה להגיע לאוכלוסיות החלשות כולל אלו במגזר הערבי. המועצה מחדשת פעילות ותיקה שנערכה במשך שנים באמצעות שני אוטובוסים ירוקים שפעלו בצפון ובדרום הארץ.

לתוכנית הייחודית של ניידות החינוך מטרת-על ברורה - ללמד סביבה ולהנחיל את ערכיה למי שזקוק לכך כדי להשיג איכות חיים אחרת בישראל. התוכנית מיועדת להקמת פלטפורמה ללימודי סביבה בכל פינה בארץ, אשר בזכותה ילמדו ילדים ונוער דברים חדשים על סביבתם במטרה לחולל שינוי התנהגותי ותרבותי.

נושאי
הלימוד שלומדים בעזרת הניידת מגוונים וכוללים כ-20 תכניות לימוד עשירות להעמקה בתחומי הסביבה השונים וליצירת שינוי בהתנהגות לקראת אורח חיים מקיים. התכניות עוסקות בין היתר במשאבי טבע, בסכנות לאנושות כתוצאה מדלדול ופגיעה בטבע, בתופעות שינויי האקלים, באנרגיה - מקורותיה ויישומיה בתורת הקיימות ובממשקי עיר, בסביבה, בפסולת לסוגיה, בתרבות החיים הנכונה המשלבת שמירה על הסביבה, ועוד ועוד.

התכניות מתמקדות בדור העתיד ומיועדות לכל תלמיד במדינת ישראל, בעדיפות לאלה שטרם זומנה להם האפשרות ללמוד סביבה. הפוטנציאל - עשרות אלפי תלמידים בכל שנה!

בנוסף, פעילות החינוך הסביבתי אינה מיועדת רק לתלמידי בתי ספר כי אם גם לבסיסי צה"ל, לבתי הגיל השלישי וכן, במסגרת פעילות קהילתית המתקיימת במתנ"סים.


את התוכנית מעבירים מדריכים מהמעלה הראשונה: דוקטורנטים, בוגרי תואר שני במקצועות סביבתיים או סטודנטים לתואר שני במקצוע רלוונטי אשר עברו קורס ייעודי מלא וגדוש המוקדש למשימה זו.

רוצים שניידת החינוך תגיע לבית הספר ביישוב שלכם?
שילחו לנו דוא"ל ונחזור אליכם, או פשוט התקשרו למרכז לחינוך סביבתי
של המועצה לישראל יפה בטלפון: 03-6423111 שלוחות 124/129.

המועצה לישראל יפה שד' רוקח 80 ת.ד 53250 תל אביב 61532 03-6423111      
  עמוד הבית | אודות | מפת האתר | צור קשר | פייסבוק  

המועצה לישראל יפה - חלוצת עיצוב הסביבה, מובילה את טיפוח סביבת החיים בישראל,
ומשפיעה בחינוך ובמעשה על עיצוב המודעות לערכי סביבה ויופי חזותי.

בניית אתרים CDTech
נקודה - שיווק באינטרנט