חינוך סביבתי
יוזמות סביבתיות
פרויקטים
תחרויות
סניפים
הירשמו בחינם למגזין המקוון
של המועצה לישראל יפה

מלמידה לקיימות מעשית

יוזמה חדשה בשם "טבע הסביבה להורים ולילדים" מחנכת לחיים ירוקים ומעשיים דרך סדנאות לקהילות שונות. היוזמה השיקה את פעולתה בסדרה של סדנאות להתנהלות בת קיימא, לקהילת הלב


יוזמה חדשה "טבע הסביבה להורים ולילדים" יצאה לדרך בשיתוף המועצה לישראל יפה, הגן האקולוגי באוניברסיטת תל אביב ובית הספר "פורטר" ללימודי הסביבה באוניברסיטת תל אביב ושותפים רבים נוספים. מטרת היוזמה היא לשלב אנשי מדע, מומחי שטח וארגונים מובילים בתחום הסביבתי בפעילות למען קהילות שונות שירכשו דרכים להתנהלות מקיימת.


פעילות בגני הטבע של אוניברסיטת תל אביב


בחופשת חנוכה 2010 התקיימה הפעילות הראשונה לקהילת "הלב" המונה משפחות חד הוריות במסגרת טבע הסביבה להורים וילדים. בפעילות לקחו חלק 150 הורים וילדים. המשפחות בילו בגן הזאולוגי של אוניברסיטת תל אביב בהדרכת חוקרי הגן ולאחר מכן עברו לגן האקולוגי של האוניברסיטה ועסקו בפעילות חוויתית ולימודית בנושא הסביבה עם מרצים ואנשי שטח מובילים בתחומם.
הפעילות בגן שילבה חוויה עם רכישת ידע מעשי שהתמקד בדרכים שונות לקיימות ביתית. חוקרת הגנים הקהילתיים קרן יעבץ ואלון אלירן מנהל הגן האקולוגי הדריכו את הילדים וההורים על גינון ביתי. במהלך היום שתלו חברי הקהילה ערוגה אורגנית, עבדו עם קומפוסט ונעזרו בחיידקים מדשנים, על פי הטכנולוגיה היפנית של ארגון EMRO. אייל אנגלמאיר מעץ בעיר לימד את המשתתפים על ייצור קוסמטיקה טבעית, והסביר כיצד ניתן לייצר דאודורנט ביתי.


טיול חנוכיות בירושלים


בפעילות נוספת יצאו משפחות הלבלטיול חנוכיות ייחודי בירושלים. הטיול התחילו בסיור בשכונת "נחלאות", והמשיך בעיר העתיקה, בשוק הארמני וברובע היהודי.משפחות "הלב" זכו להתארח בביתם של הרב בנימין וחדווה יגר, רב בישיבת הכותל. המשפחות למדו על חג החנוכהונהנו מהופעה של החזן והמוזיקאי מאיר דורפמן. ובהמשך מאירוח בביתו של לייב ריגלר ומהופעה של הפסנתרן המחונן.


מסיבת חנוכה להורים וילדים בבית "המועצה לישראל יפה"


חלקו הראשון של האירוע נפתח בהרצאה בליווי מצגת שלמודי דויטש, שעסקה בשימוש חוזר ומיחזור. אייל אנגלמאיר מעץ בעיר, הדגים כיצד יוצרים חנוכיה שימושית ממים, שמן, מכלים משומשים ופתילים. בהמשך מדריכי המרכז לחינוך סביבתי של המועצה לישראל יפה יצרו עם הילדים מוצר לשימוש יום-יומי מקופסת כסף מחפצים שעשו בהם שימו חוזר כמו פקקים של בקבוקי משקה, גלילי נייר טואלט, מגזינים צבעוניים ועוד. הפעילות נחתמה בהופעה, חידונים ושירי חנוכה עם החזן והמרצה מאיר דורפמן.
סדנת קוסמטיקה טבעית


קהילת הלב עברה גם סדנת קוסמטיקה טבעית בהנחיית לילך נאור. הנשים התנסו בייצור ביתי של תכשירים טבעיים, ידע שיכול להוביל לחיסכון כספי משמעותי. חומרי הגלם היו שמנים טבעיים וצמחים שונים.


טבע הסביבה להורים ולילדים בפייסבוק

המועצה לישראל יפה שד' רוקח 80 ת.ד 53250 תל אביב 61532 03-6423111      
  עמוד הבית | אודות | מפת האתר | צור קשר | פייסבוק  

המועצה לישראל יפה - חלוצת עיצוב הסביבה, מובילה את טיפוח סביבת החיים בישראל,
ומשפיעה בחינוך ובמעשה על עיצוב המודעות לערכי סביבה ויופי חזותי.

בניית אתרים CDTech
נקודה - שיווק באינטרנט