חינוך סביבתי
יוזמות סביבתיות
פרויקטים
תחרויות
סניפים
הירשמו בחינם למגזין המקוון
של המועצה לישראל יפה

קיץ של כיף בקייטנות בסימן טבע ואיכות הסביבה

הקייטנות הייחודיות של אוניברסיטת תל אביב בשיתוף המועצה לישראל יפה וארגוני סביבה מהמובילים בארץ, סיפקו לקייטנים הצעירים מגוון חוויות לימודיות מהנות שעירבו את כל החושים ועודדו חשיבה ירוקה


הדרכה בנושא פסולתלפעמים נדמה שבילויי החופש הגדול דומים אצל כל הילדים: קצת קניון, קצת סרטים והרבה טלוויזיה ומחשב. אבל אלפי ילדים, חניכי הקייטנות ושל אוניברסיטת תל אביב, עברו בקיץ הזה חוויה שונה. חניכי הקייטנות טבע הסביבה,והישרדות, נהנו משיתוף פעולה של קייטנות אוניברסיטת תל-אביב עם הארגונים הסביבתיים המובילים בארץ, ועברו סדרה של פעילויות מהנות ויצירתיות שהפעילו את כל החושים, כולן בדגש על אהבת הטבע והשמירה על איכות הסביבה.


הילדים הציצו לעולם הטבע בשיתוף אקו-אושן, שטו בקיאקים ולמדו על בעלי החיים הימיים. עמותת צלול לקחה את הילדים לחוויה מסעירה: הילדים בנו ספינת שודדי ים מחומרי פסולת. עמותת מחמל"י הכירה לילדים את חיי הדולפינים, ובשיתוף מועדון היאכטות Sea-Gal, ערכה איתם סקר דולפינים ימי.


חינוך סביבתי חוויתי: לגעת, ליצור, להרגיש


חניכי הקייטנות למדו על בעיות סביבתיות שונות ועל דרכי פתרונן, סיירו במרכז המבקרים המרתק של איגודן במכון טיהור השפכים של גוש דן, ושמעו הסברים ממדריכי המרכז לחינוך סביבתי של המועצה לישראל יפה על חיסכון במים וטיפול בשפכים. בגן האקולוגי של בית הספר ללימודי הסביבה על שם פורטר, עשו הילדים שימוש חוזר במגנטים ושאריות עץ ממקורות שונים והכינו שילוט לערוגות הגינה. בנוסף הם הציבו בגן תיבות קינון ומתקני שתייה של חברת כן לציפור, השתמשו בחומרי ניקוי אקולוגיים, וכחלק מסדנאות ההישרדות למדו כיצד להצית אש, וחלטו עליה תה מעשבי תיבול שצומחים בגינה.


הגן האקולוגיעם האמן אמיליו מוגלינר הם בנו ספסל מבוץ ובקבוקי זכוכית, ועם האמנית מירי ישראלי הכינו קלמרים תוך שימוש בשקיות פלסטיק צבעוניות, אותן הביאו החניכים מהבית. בפעילות זו השתתפו גם 700 ילדי קייטנת מדענית שלמדו באמצעותה על חשיבות השימוש החוזר בחומרים שבדרך כלל מגיעים במהירות לפח האשפה כמו פלסטיק ואינם מתכלים במשך מאות שנים. הילדים יצאו מהסדנה כשבידיהם קלמר מיוחד שישמש אותם בשנת הלימודים הקרובה.


יצירת קלמרים

"שגרירים ירוקים" לכל החיים


ההתנסות הישירה ביצירה מחוץ לבית, עם חומרים שאינם קנויים אלא מאולתרים היא חוויה לא שגורה ולא מוכרת לילדים עירוניים רבים. פעמים רבות, כאשר הילדים פוגשים אפשרויות אחרות ומנסים אותן בעצמם, הם מגלים שמה שחשבו או מה שידעו הוא רק קצת הקרחון. קייטנות האוניברסיטה בדגש איכות הסביבה עושות בדיוק את זה.


להבדיל מהפעילויות השגרתיות של ילדים בקיץ, המשחק בבוץ, החופש להתנסות והיציאה לטבע מעניקים לילדים חוויה חושית חיובית ומהנה דרכה הם יכולים להפנים מסרים הקשורים בשמירה על איכות הסביבה שלנו ולהפוך ל"שגרירים ירוקים" במשפחה ובבית הספר עם תום חופשת הקיץ.

קלמר בשימוש חוזר

המועצה לישראל יפה שד' רוקח 80 ת.ד 53250 תל אביב 61532 03-6423111      
  עמוד הבית | אודות | מפת האתר | צור קשר | פייסבוק  

המועצה לישראל יפה - חלוצת עיצוב הסביבה, מובילה את טיפוח סביבת החיים בישראל,
ומשפיעה בחינוך ובמעשה על עיצוב המודעות לערכי סביבה ויופי חזותי.

בניית אתרים CDTech
נקודה - שיווק באינטרנט