חינוך סביבתי
יוזמות סביבתיות
על התחום
אות מגשים ישראל
אות יקיר ישראל יפה
שבוע אדם וים
פרס עזריאלי
שקית אחת פחות!
האמנה הסביבתית
בחירות נקיות
80% פחות
מונית השמש בישראל
הסרט HOME בישראל
הערוץ הסביבתי
ארכיון פעילויות
פרויקטים
תחרויות
סניפים
הירשמו בחינם למגזין המקוון
של המועצה לישראל יפה
יוזמות סביבתיות >> אות מגשים ישראל  >>  זוכי אות מגשים ישראל 2010

זוכי אות מגשים ישראל 2010

העיר אשדוד

בתחום: פיתוח סביבתי ואורבאני
על האצה בפיתוח הסביבתי והמרחב האורבאני; על האנרגיה היוצרת, החיוניות והאופטימיות המאפיינות את העיר; על פיתוחו של החינוך בכלל ושל החינוך הסביבתי בפרט; על קליטת עליה - ממאפייניה העיקריים של אשדוד - בתהליכי הטמעה מוצלחת במיוחד; על שילוב האוכלוסייה בהחלטות ובטיפוח רובעי העיר השונים, וכן על פיתוח מאסיבי של חופי העיר והטיילת שלאורך החופים.


אשדוד, העיר החמישית בגודלה בישראל, מובילה עשייה עירונית במגוון תחומים: בתחום התכנון העירוני, החינוך, הספורט והעסקים. בטקס מגשים ישראל 2010 הוצג מיצב אומנותי ירוק על עקרונות השימוש החוזר של מפת אשדוד. המפה היא פסיפס של 140 ריבועים ארוגים, שהוכנו משקיות ניילון. זו הצגה מקורית של המארג התרבותי והאנושי של אשדוד, הממחיש את החשיבות הגדולה שמייחסת העיר לאיכות החיים והסביבה.


במעמד הענקת הפרס, נשא דברים ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי: "זהו כבוד גדול לעיר אשדוד אשר זוכה לראשונה בפרס זה. הפרס משקף ונותן ביטוי לפעילות הענפה בכל תחומי העשייה ושיפור איכות החיים בעיר אשר שותפים לה מוסדות הציבור ובעיקר תושבי העיר".המכללה האקדמית תל חי

בתחום: פעילות חינוכית וחברתית
על פעילותה כמוסד חינוכי-אקדמי איכותי בפריפריה; על תרומתה החברתית החובקת את קהילת הגליל העליון; על היות פעילותה ביטוי לחלוציות מובהקת; על מימוש חזון לפיתוח הגליל בשלושה מנועי צמיחה – אקדמיה, תעשייה מתקדמת ומחקר, ועל יישום בפועל של ערכי סביבה איכותית בכל הרבדים.


מלבד תפקידה המשמעותי של המכללה האקדמית תל-חי במימוש חזון פיתוח הגליל, ציינו השופטים את ערכי איכות הסביבה עליהם היא מקפידה.


כחלק מיישום בפועל של ערכי איכות הסביבה, מתכננת המכללה להקים את "גן הטכנולוגיות הירוקות". הגן הייחודי יכלול מגוון פעילויות והדגמות הקשורות בנושאי איכות הסביבה: טיפול בפסולת ובמים לשימוש חוזר, ניצול מקורות אנרגיה חלופיים על ידי טורבינות רוח, הדגמה לבית ירוק, ברזייה ירוקה, תנור שמש ועוד.מרכז המבקרים של גן הנדיב

בתחום: שילוב של אדריכלות עם חזון סביבתי
בהיותו יצירה ארכיטקטונית נופית מופלאה בכרמל הדרומי ובעל שליחות חינוכית-חברתית; על היותו מודל לחיקוי של שילוב בין ארכיטקטורה, אדריכלות נוף, פיתוח סביבתי ותשתיות; על העוצמה שבצניעות; על התוצר המשולב שהתקבל ואשר מחבר את כולם למקום בצורה מכובדת והולמת כחוויה ייחודית למבקר.

מרכז המבקרים גן הנדיב שבמרכזו בניין מרכז המבקרים, תוכנן על ידי האדריכלית עדה כרמי-מלמד מתוך תפיסת קיימות. מרכז המבקרים הוא הבניין הראשון בישראל שזכה לתו תקן הישראלי של בנייה ירוקה ברמת "מצטיין". בנוסף, הוא הראשון בישראל שקיבל אישור לפי תו התקן האמריקני המחמיר LEED. בבניית מרכז המבקרים הודגשו ערכי איכות הסביבה, כמו השתלבות המבנה בנוף, מזעור ההשפעה על הסביבה וחיסכון באנרגיה.

המועצה לישראל יפה שד' רוקח 80 ת.ד 53250 תל אביב 61532 03-6423111      
  עמוד הבית | אודות | מפת האתר | צור קשר | פייסבוק  

המועצה לישראל יפה - חלוצת עיצוב הסביבה, מובילה את טיפוח סביבת החיים בישראל,
ומשפיעה בחינוך ובמעשה על עיצוב המודעות לערכי סביבה ויופי חזותי.

בניית אתרים CDTech
נקודה - שיווק באינטרנט