חינוך סביבתי
יוזמות סביבתיות
פרויקטים
תחרויות
סניפים
הירשמו בחינם למגזין המקוון
של המועצה לישראל יפה

אוניברסיטת תל-אביב מציגה: קייטנות בסימן טבע ואיכות סביבה

17.6.10
 
בקיץ הזה מציעה קייטנת אוניברסיטת תל-אביב חוויה משודרגת לחופש הגדול: קייטנות בסימן טבע ואיכות סביבה. 
 


 
שרפרפים מקרטוני חלב ריקים, פרי ידם של הקייטנים
  

התוכנית הייחודית היא פרי שיתוף פעולה של קייטנת אוניברסיטת תל-אביב עם מספר ארגונים סביבתיים מהמובילים בארץ: המועצה לישראל יפהצלול, מחמל"י ואקו-אושן. בתכנית שתי מגמות מרתקות: טבע הסביבה והישרדות.
 
באוניברסיטה מספרים ששיתוף הפעולה הנרחב הוליד תוכנית מגוונת שמאפשרת לילדים "ללמוד בלי להרגיש". התוכנית כוללת פעילויות שהן חינוכיות ומסעירות בו-זמנית, עם דגש על אהבת הטבע והשמירה על הסביבה: מדריכי המועצה לישראל יפה ילמדו אלפי ילדי טבע הסביבה, הישרדות ומדענית של קייטנת אוניברסיטת תל-אביב על בעיות הפסולת, ובמסגרת זו יכינו איתם קלמרים ססגוניים משקיות פלסטיק משומשות והמוסיקאי שלמה שביט ינגן בקונצרט על עשרות כלי מוסיקה שבנה מפסולת ומחומרים שמצא בטבע. על נושא המים והשפכים ילמדו הילדים בסיור חוויתי במרכז המבקרים של איגודן במכון טיהור השפכים של גוש דן, שם יקבלו הסבר ממדריכי המרכז לחינוך סביבתי של המועצה לישראל יפה על חיסכון במים וטיפול בשפכים.
 
עוד בין הפעילויות בתוכנית הקייטנה, הוא מבצע לפיתוח ולטיפוח הגן האקולוגי של אוניברסיטת תל אביב. פעילות זו תעשה בשיתוף בית הספר ללימודי הסביבה ע"ש פורטר והאמנים האקולוגיים המובילים מירי ישראלי ואמיליו מוגילנר. במסגרת זו יכינו ילדי תכניות טבע הסביבה, הישרדות ומחנה מדע שלטים לערוגות הגינה בשימוש חוזר מחומרים שונים, יעסקו באומנות בבוץ, יבנו טבון ויציבו תיבות קינון ומתקני שתייה של כן לציפור. פעולות ניקוי שונות יעשו בחומרי ניקוי אקולוגים של Ecover וכן יעשה שימוש בשקיות ואריזות מתכלות בקומפוסט של נטורה מודיפלסט. לציון פעילותם המבורכת יקבלו המשתתפים תעודות הוקרה מהמועצה לישראל יפה. 
 
הצצה לעולם הטבע הימי יקבלו קייטני טבע הסביבה והישרדות במגוון פעילויות: בעזרת המומחים הימיים של אקו-אושן וד"ר אסף אריאל הם ישוטו בקיאקים, יצללו וילמדו לזהות את אוכלוסיית בעלי החיים הימיים, ולהשלמת התמונה יבקרו במרכז להצלת צבי הים במכמורת. בליווי עמותת צלול יבנו הילדים ספינות פיראטיות מחומרי הפסולת שימצאו בחופים, ובשיתוף מחמל"י ורפאלה בביש, מנהלת החינוך של מחמל"י, יילמדו הילדים על דולפינים וינקו את החופים מפסולת פלסטיק ושקיות הפוגעות אנושות בדולפינים. מומחי מחמל"י, בשיתוף מועדון היאכטות הישראלי Sea-Gal, והקייטנים יערכו סקר דולפינים בים. לבסוף יזכה כל ילד בתעודת אימוץ דולפין.
 
בנוסף יתנסו הילדים במספר פעילויות שטח בהן טיולי ג'יפים, טיפוס על קירות, סיורים במדבר ולימוד על אורחות החיים של הבדואים. עוד ייהנו הקייטנים מסדנאות צילום וביקור בגן הבוטני והזואולוגי של אוניברסיטת תל אביב.
 
אין ספק כי המגוון ושפע ההתנסויות יספק לילדים עושר לימודי-חוויתי אשר יעודד אותם להמשיך פעילות זו גם לאורך שנת הלימודים ואף להעביר את ערכי החינוך הסביבתי לחבריהם ולמשפחותיהם. 
 
 
 
תמונות מהקייטנה בשנה שעברה: 
 


 

 


 
המועצה לישראל יפה שד' רוקח 80 ת.ד 53250 תל אביב 61532 03-6423111      
  עמוד הבית | אודות | מפת האתר | צור קשר | פייסבוק  

המועצה לישראל יפה - חלוצת עיצוב הסביבה, מובילה את טיפוח סביבת החיים בישראל,
ומשפיעה בחינוך ובמעשה על עיצוב המודעות לערכי סביבה ויופי חזותי.

בניית אתרים CDTech
נקודה - שיווק באינטרנט