חינוך סביבתי
יוזמות סביבתיות
פרויקטים
תחרויות
סניפים
הירשמו בחינם למגזין המקוון
של המועצה לישראל יפה

מסע עולמי לקידום החינוך הסביבתי בפריפריה

23.2.10
 
בישראל, בלונדון, בארצות הברית ובכל מקום אחר בעולם – המועצה לישראל יפה פועלת לקידום בשורת החינוך הסביבתי בפריפריה.
 


 

המועצה לישראל יפה פועלת במרץ זה מספר חודשים לגיוס תרומות לקידום החינוך סביבתי באזורי הפריפריה. מאמצי הגיוס הגיעו לשיא בערב התרמה חגיגי שבמרכזו הועלתה ההצגה תמונות יפואיות.
ההצגה הייתה נוסטאלגית, האולם היה מלא והכל סיכמו את הערב כהצלחה. אולם חשוב יותר: באמצעות הערב החגיגי גויסו תרומות חשובות שיאפשרו את העמקת פעילותה החינוכית של המועצה באזורים פריפריאליים.
 
חשוב לזכור שחינוך סביבתי אינו רק דרך להעלות את המודעות לסביבה - הוא גם חוויה מעשירה ומקדמת. ההגנה על הסביבה מכתיבה את המגמות החשובות ביותר בעולם העסקים והטכנולוגיה – ולכן, חשיפה לנושאים אלו כבר בגיל צעיר מהווה צוהר לתחום תעסוקתי ואקדמי חשוב.
 
בנוסף, על ידי העברת המסרים הסביבתיים לדור הצעיר בפריפריה, מעמידה המועצה שגרירים המסייעים ביצירת סביבת חיים מקיימת ועתיד ירוק יותר.
 
לונדון דווקא כן מחכה
 
מסע גיוס התרומות הנוכחי החל בחודש נובמבר האחרון בלונדון, שהינה ביתם של רבים מידידי ומוקירי המועצה לישראל יפה. בביתם של דבי ונורמן פרימוסט באזור המפסטד היוקרתי, התכנסו ידידים ותיקים וחדשים מהקהילה היהודית המקומית, כדי לשמוע את דבריו של עידו אהרוני, נציג משרד החוץ. אהרוני סיפר לנוכחים על תרומתה של המועצה לישראל יפה במסגרת פעילות מיתוגה המחודש של ישראל בעולם.
 
בין האורחים היו שגריר ישראל בממלכה המאוחדת, רון פרושאור, אשר שיבח את המועצה לישראל יפה, עו"ד מרטין פייזנר (בעל תואר מפקד במסדר האימפריה הבריטית) ורעייתו, והזוג מרים והרמן מרטין – מיטיביה הוותיקים ביותר של המועצה.
 
ממשיכים את המסע באמריקה
 
לאחר האירוע בלונדון התקיימו שני אירועי התרמה נוספים – בפילדלפיה ובניו-יורק. בפילדלפיה נפגשו הבאים בבית הקונסול הכללי של ישראל, דני קוטנר, והאזינו גם הם לדבריו של נציג משרד החוץ עידו אהרוני.
 
בהופעתו השנייה מיקד אהרוני את דבריו בישראל כהשראה בינלאומית לחתירה למצוינות ולחדשנות. תכונה זו היא, לדבריו, שהופכת את ישראל לחוט שדרה של קדמה ופתרונות טכנולוגיים מקיימים בזירה הבינלאומית.
 
האירוע השני במעצמה האמריקאית התקיים בחודש דצמבר, בביתה של שגרירת ישראל באו"ם, פרופ' גבריאלה שלו.
 
בביתה הנאה והמטופח המשקיף על מוזיאון המטרופולין בניו-יורק, התכנסו כ-70 מידידי המועצה – מהשמנה והסולתה של הקהילה היהודית בניו-יורק. שם הקשיבו להרצאה של קולט אביטל, לשעבר חברת כנסת וקונסול כללי בניו-יורק.
 
אביטל הציגה את פעילות המועצה, והסבירה את הקשר הגלובלי ואת החשיבות שיש לתמיכה בישראל בתחום הסביבה בתקופה הנוכחית. בין היתר, שיתפה את האורחים בצד המקצועי של חייה הפוליטיים ובקושי שבייצוג ישראל המצויה ב"עין הקונפליקט". ההיבט הסביבתי של תרומת ישראל לעולם, כך סיפרה, מסייע מאוד לשיפור תדמיתה של המדינה.
 
בנושא הסביבתי זוכה ישראל להערכה רבה - התרומה שלה לטכנולוגיה בכלל ולטכנולוגיה הירוקה בפרט היא מהגבוהות בעולם, ומהווה חלק חשוב בפתרון המשבר הסביבתי הגלובלי. האורחים התפעלו והתרשמו מפעילות המועצה, הבינו את נחיצות העשייה הסביבתית בישראל - ולקחו על עצמם להמשיך ולתמוך במועצה גם בעתיד.
המועצה לישראל יפה שד' רוקח 80 ת.ד 53250 תל אביב 61532 03-6423111      
  עמוד הבית | אודות | מפת האתר | צור קשר | פייסבוק  

המועצה לישראל יפה - חלוצת עיצוב הסביבה, מובילה את טיפוח סביבת החיים בישראל,
ומשפיעה בחינוך ובמעשה על עיצוב המודעות לערכי סביבה ויופי חזותי.

בניית אתרים CDTech
נקודה - שיווק באינטרנט