חינוך סביבתי
יוזמות סביבתיות
פרויקטים
תחרויות
סניפים
הירשמו בחינם למגזין המקוון
של המועצה לישראל יפה

מחנכים למנהיגות, מנהיגים לקיימות

24.1.10
 
בשנים האחרונות, הולכת ומתממשת מגמה חדשה בפעילות החינוך הסביבתי של המועצה לישראל יפה – חינוך למנהיגות סביבתית. באמצעות טיפוח מנהיגים, מקווה המועצה ליצור הפנמה עמוקה יותר של המסרים הסביבתיים ולהביא לשינויים התנהגותיים בפועל. מי יודע – אולי מהתוכניות החדשות יצמחו המנהיגים הסביבתיים הבאים של ישראל.
 
לעתים קרובות, הדרך הטובה ביותר לגרום לאנשים להפנים את הצורך בשינוי היא לעודד אותם ליצור את השינוי המבוקש באחרים. זה הרעיון שמנחה את המרכז לחינוך סביבתי של המועצה לישראל יפה בקו החדש של תוכניות חינוך סביבתי שהחל להוביל בשנים האחרונות – תוכניות לטיפוח מנהיגות סביבתית.
 
התוכניות החדשות מיועדות לקהל של ילדים ומבוגרים, המתבקשים לקחת על עצמם אחריות ולהוביל עשייה סביבתית ברמה המקומית. תוכניות אלו עוצבו כך שיקנו ידע עדכני ועכשווי בנושאי סביבה יחד עם כלים יישומיים להוצאת ידע זה מהכוח אל הפועל.
 
תוכנית ראשונה שהחלה לפעול תחת האסטרטגיה החינוכית החדשה היא תוכנית מנהיגים לקיימות עירונית לבתי ספר יסודיים. מטרתה של תוכנית זו היא לגרום לצעירים להבין שהכוח להניע ולהשפיע על בית הספר ועל הקהילה נמצא בידיהם.
 
התוכנית מורכבת משני חלקים: חמישה מפגשים המתקיימים בבניין המועצה לישראל יפה בהם מוקנים לילדים ידע וכישורי הנהגה וארבעה מפגשים בבתי הספר בהם ניתנים לילדים הדרכה וליווי בהנהגת שינויים סביבתיים ברמה הבית-ספרית והעירונית. התוכנית פועלת כבר היום ברחובות ובנס-ציונה, בחסות החברה Applied Materials ובשיתוף העיריות ומשרד החינוך.
 
תוכנית נוספת של מנהיגות סביבתית נבנית בימים אלו עבור צה"ל. בהמשך לתוכנית ההדרכות הסביבתיות שבנתה המועצה לישראל יפה לצבא ופועלת כבר היום, שוקדת המועצה בימים אלו על תוכנית מורחבת. התוכנית החדשה מכוונת למנהיגי צה"ל – קצינים בכל הדרגות, ומיועדת להיות מערך ייעודי בנושאי איכות הסביבה ומנהיגות לקיימות שיוטמע בכל הכשרות הקצינים.
 
המועצה לישראל יפה שד' רוקח 80 ת.ד 53250 תל אביב 61532 03-6423111      
  עמוד הבית | אודות | מפת האתר | צור קשר | פייסבוק  

המועצה לישראל יפה - חלוצת עיצוב הסביבה, מובילה את טיפוח סביבת החיים בישראל,
ומשפיעה בחינוך ובמעשה על עיצוב המודעות לערכי סביבה ויופי חזותי.

בניית אתרים CDTech
נקודה - שיווק באינטרנט