חינוך סביבתי
יוזמות סביבתיות
פרויקטים
תחרויות
סניפים
הירשמו בחינם למגזין המקוון
של המועצה לישראל יפה

המועצה מסכמת את פרויקט יופי של פסולת

7.1.10
 
אם עדיין לא חזיתם במו-עיניכם בקולקציית האופנה הממוחזרת של המועצה לישראל יפה – עכשיו זה הזמן. המועצה לישראל יפה מסכמת בהצלחה גדולה את הפרויקט הסביבתי-אופנתי – יופי של פסולת – וקוראת לכם להגיע למרכז המועצה לישראל יפה בתל אביב, להתרשם מדגמי הקולקציה המוצגים במקום ולהתחיל להפחית מכמות הפסולת שאתם מייצרים.
 
 

התערוכה הנודדת של תלבושות מחומרים ממוחזרים - אז בקניון גבעתיים

 
במהלך חופשת החנוכה האחרונה השיקה המועצה לישראל יפה את הפרויקט הסביבתי-אופנתי יופי של פסולת בהפנינג נודד שהתקיים בקניונים בכל רחבי הארץ. במרכזו של הפרויקט עמדה קולקציית אופנה שיצרו תלמידי האקדמיה לעיצוב אופנה* על טהרת החומרים הממוחזרים – צמיגי אופניים, שקיות פלסטיק, עיתונים ישנים ועוד פריטים רבים אחרים שלרוב מסיימים את דרכם במטמנות האשפה.
 
הדגמים הוצגו בקניונים ברחבי הארץ בליווי הפנינג סביבתי שכלל פעילויות שונות: מיצג פנטומימה של הפנטומימאית צאלה מידד שדיגמנה את פריטי הקולקציה כ"בובה חיה", שירים וחידון סביבתי בהשתתפות הקהל שהעבירה טל יהושע וסדנאות יצירה מחומרי גלם בשימוש חוזר בעזרתה של האמנית מירי ישראלי. הילדים המשתתפים בסדנאות יצרו לפידים נוצצים מגלילי נייר טואלט, דיסקים ישנים ושקיות פלסטיק, חיות ממגזינים צבעוניים ותיקים מעיתונים ישנים.
 
במהלך הפעילות נרשמה התעניינות רבה מצד המשתתפים, שגילו מגוון דרכים להפחית את כמות האשפה ולעשות שימוש חוזר בפריטים שלרוב נזרקים לאשפה. גם אתם יכולים ללמוד איך להפחית את כמות האשפה שאתם מייצרים, על ידי מדריך המיחזור של המועצה לישראל יפה, בו מפורטות כל אפשרויות המיחזור הקיימות בישראל.
 
כל המעוניינים לראות את קולקציית האופנה שנוצרה במסגרת הפרויקט מוזמנים לבית המועצה לישראל יפה בתל אביב, שם הקולקציה מוצגת כיום. טעימה קטנה מהקולקציה תוכלו לקבל גם כאן – בתמונות מהפעילות שהתקיימה בחנוכה.
 
*האקדמיה לעיצוב אופנה נוסדה ב-1987 ומאז ועד היום הכשירה מאות בוגרים ובוגרות במסלולי האופנה השונים להצלחה. האקדמיה לעיצוב האופנה חרטה על דגלה שת"פ במגוון פרויקטים חברתיים מתוך מחויבות לחברה בה היא נמצאת.
 

 מתרשמים מהבובות, מטל המנחה ומצאלה הפנטומימאית בקניון מלחה בירושלים

 

 

ילדות בקניון מלחה בירושלים והלפידים שיצרו מפסולת בשימוש חוזר

 

 

 פעילות יצירה מפסולת בשימוש חוזר בקניון מלחה

 

  

 חידון בנושא מחזור הובל ע"י טל ופרסים חולקו על ידי צאלה הבובה

 

 

הבובות, טל המנחה והקהל בקניון הזהב בראשל"צ

 
 

במקום לזרוק לפח: חיות מגלילי נייר טואלט ותיקים מעיתונים

 
 

מדריכת המועצה לישראל יפה מסבירה על מחזור פסולת בדוכן בקניון הזהב

 
 

אמנית המחזור מירי ישראלי מדריכה ילדים בסדנת היצירה

המועצה לישראל יפה שד' רוקח 80 ת.ד 53250 תל אביב 61532 03-6423111      
  עמוד הבית | אודות | מפת האתר | צור קשר | פייסבוק  

המועצה לישראל יפה - חלוצת עיצוב הסביבה, מובילה את טיפוח סביבת החיים בישראל,
ומשפיעה בחינוך ובמעשה על עיצוב המודעות לערכי סביבה ויופי חזותי.

בניית אתרים CDTech
נקודה - שיווק באינטרנט