חינוך סביבתי
יוזמות סביבתיות
פרויקטים
תחרויות
סניפים
הירשמו בחינם למגזין המקוון
של המועצה לישראל יפה

המועצה מצטרפת למחאת ההורים בהוד השרון

30.12.09

 

לאחר מאבק ממושך, הצליחה קבוצת הורים בהוד השרון להביא לסגירתה של מצבעה בלתי-חוקית שפעלה בסמוך לגני הילדים לילך וסיגלית. בתמיכה במאבקם של ההורים לסביבה חינוכית בריאה ונקייה, העבירה המועצה לישראל יפה פעילות חינוך סביבתי לילדי הגנים.
 

 

בהוד השרון מתנהלת מזה כמה חודשים פעילות ערה של קבוצת הורים שהחליטה להיאבק למען סביבה חינוכית בריאה ונקייה. מאבק זה החל לאחר שההורים הבחינו בריחות של אדי צבע המגיעים ממצבעה בלתי חוקית שפעלה בסמוך לגני הילדים לילך וסיגלית. ההורים, שהחליטו שהם אינם מוכנים להתפשר על הסביבה בה שוהים ילדיהם, פעלו בנחישות מול העירייה ומול המשרד להגנת הסביבה כדי למנוע את המשך פעילות המצבעה.
 

כאות לתמיכה במאבק, העבירההמועצה לישראל יפה הדרכה בנושאי חינוך סביבתי לילדי הגן, בזמן הפגנה שההורים קיימו מול משרדי העירייה. הפעילות כללה הפעלה עם בובת מאטי אכפתי, נגינה בכלי נגינה שהוכנו ממוצרים משומשים, דפי צביעה בנושאים סביבתיים ועוד.
 

לבסוף, לאחר פניות חוזרות ונשנות לעירייה, מכתב למשרד להגנת הסביבה, קמפיין בתקשורת המקומית, הפגנה ומעקב ממושך – המאבק נחל הצלחה והמצבעה נסגרה; המועצה לישראל יפה רואה בכך הוכחה ודוגמה ליכולת של כל אחד מאיתנו לשנות ולשפר את הסביבה באמצעות מעורבות, אכפתיות ונטילות אחריות אישית.
 

המועצה לישראל יפה שד' רוקח 80 ת.ד 53250 תל אביב 61532 03-6423111      
  עמוד הבית | אודות | מפת האתר | צור קשר | פייסבוק  

המועצה לישראל יפה - חלוצת עיצוב הסביבה, מובילה את טיפוח סביבת החיים בישראל,
ומשפיעה בחינוך ובמעשה על עיצוב המודעות לערכי סביבה ויופי חזותי.

בניית אתרים CDTech
נקודה - שיווק באינטרנט