חינוך סביבתי
יוזמות סביבתיות
פרויקטים
תחרויות
סניפים
הירשמו בחינם למגזין המקוון
של המועצה לישראל יפה

פינת הטיפ הירוק - מתנות ידידותיות לסביבה

הטיפים הבאים יעזרו לכם לתת מתנות עם ערך מוסף וידידותיות לסביבה לחגים, ימי הולדת ואירועים אחרים. 
 


 
החבילה הרומנטית
המתנות הנפוצות ביותר ביום האהבה הם ארוחת ערב רומנטית במסעדה יוקרתית, זר פרחים ובונבוניירה. נסו להחליף את החבילה בארוחה ביתית ממוצרים אורגניים ומקומיים, זר פרחים אורגני, ושוקולד שנסחר בסחר הוגן.
 
מתנה לאורח חיים ירוק
העניקו לחבר או בן המשפחה מתנה שתגרום לו לנהל אורח חיים ירוק יותר. דוגמאות: מטען סולארי למכשיר חשמלי, סלים רב פעמיים מעוצבים, עגלת קניות כמו של פעם, סט כלי פיקניק (עדיף מחומר ידידותי לסביבה) שימנע את הצורך בכלים חד-פעמיים. 
 
מתנה לאחר
העניקו בשם אהובכם תרומה לעמותה או תרמו עבור שתילת עץ בשמו. הזמינו אותו לאירוע התרמה עם הצגה או בילוי אחר.
 
עטיפות ידידותיות
וותרו על העטיפה בחנות (וגם על שקית הפלסטיק), חזרו הביתה ועטפו את המתנה בעצמכם, מהלב, בעזרת שאריות בדים, נייר עטיפה או שקית יפה ממתנה שקיבלתם, נייר מגזינים, שקית נייר שציירתם עליה וכו'. תוכלו להשתמש בקופסאות ישנות כמו קופסת פח של עוגיות חמאה, קופסאות נעליים עטופות או צבועות ועוד. ואל תשכחו – לא צריך להעניק את המתנה גם בתוך שקית... ואם כן, אפשר בשקית רב פעמית כחלק מהמתנה. ומה לגבי סרט לקישוט? השתמשו בסרטים ממתנה שקיבלתם, חוט, חבל דק או רצועת בד שניתן לעטר בפרחים, מקלות קינמון ועוד אינסוף אפשרויות.
 
מתנות של טבע
קטפו פרחים ושימו באגרטל שעשיתם מקישוט צנצנת או קופסת שימורים. קטפו פירות ושימו בסלסה ממשלוח המנות של פורים הקודם (או שדרגו את הפירות לריבה). קחו את אהובכם לטיול בטבע.
 
מיחזור (גם של מתנות)
לא נגלה לאף אחד אם מחזרתם מתנה במקום לקנות אחת חדשה. רק וודאו שני דברים: שמעניק המתנה ומקבל המתנה אינם באותם מעגלים חברתיים, ושתוקף הבונבוניירה הממוחזרת לא עבר.  
המועצה לישראל יפה שד' רוקח 80 ת.ד 53250 תל אביב 61532 03-6423111      
  עמוד הבית | אודות | מפת האתר | צור קשר | פייסבוק  

המועצה לישראל יפה - חלוצת עיצוב הסביבה, מובילה את טיפוח סביבת החיים בישראל,
ומשפיעה בחינוך ובמעשה על עיצוב המודעות לערכי סביבה ויופי חזותי.

בניית אתרים CDTech
נקודה - שיווק באינטרנט